Vyhledávání


Kontakt

Kníračka Fifinka a její lidé

E-mail: atos(zav)volny.cz

Proč Atos píše

Říjen 2010: Mít doma jacka je především sranda, i když bych tu chlupatou potvoru někdy přizabila. Cvoklých videí je na youtube spousta, ale praktických informací zoufale málo. Pořádná knížka o Jack Russell teriérech zatím nevyšla v češtině žádná, i když tu chlupatou atomovou elektrárnu prý má doma každej. Na stránkách chovatelů jsem našla stokrát okopírovaný text o tom, že tenhle pošuk není pro lenochy. A proto jsme založili tento psí (deník je dost přehnaný slovo) občasník. Budeme sem psát, jak se nám spolu trhle žije. Protože s Atosem není nuda nikdy. I když bych si to třeba o půlnoci nebo v pět ráno fakt přála.

Březen 2011: Web jsme původně plánovali jako malý deníček pro zážitky s Atosem, jenže po půl roce jsme o něj za dramatických okolností přišli. Teď u nás ale bydlí černostříbřitá minikníračka Fifi. Nechtěli jsme zakládat další stránky, a proto bude mít ta naše fousatá kráska památník u staršího bráchy.  

A nějaký Fifinčino video z hodiny štěňátek aneb skokem k odměně. 

Kdo za to zvíře píše

Autorkou textů a fotek je ChilliJulie (u ní ta chlupatá princezna bydlí). Když nepíše a neběhá s dětmi a psem, je bláznivá do všeho co se mele kolem jídla.

Jo a živí nás výroba vitráží a kurzy.

Smečka

Hvězda našeho deníku Finka se narodila 9. ledna 2011 v Kladně. Je to černostříbřitá malá kníračka bez PP. U nás v Brně žije od 4. března 2011. 

Atos se narodil 25. 5. 2010 jako jedno z osmi štěňat v chovatelské stanici Procházkův dvůr v Němčičkách. Jeho otcem je Easy Ernie z Jeřeně a mámou Beatrix Dynamic Life. Je zapsán v plemenné knize ČMKU pod číslem ČLP/JRT/1469. Barva srsti tricolor. Atos žije od 30. 8. 2010 střídavě v Brně a na farmě v Březové u Broumova. Zemřel tragicky 25. 2. 2011.